Bieżące informacje

Piławscy dzielnicowi prowadzą działania w ramach akcji „ZIMA”

Data publikacji 24.11.2022

Znaczny spadek temperatur jest szczególnie niebezpieczny dla osób, które nie mają miejsca zamieszkania. Dolnośląscy policjanci często wraz z pracownikami ośrodków pomocy społecznej rozpoznają miejsca przebywania osób bezdomnych. W trosce o bezpieczeństwo napotkanych osób policjanci oferują pomoc w dotarciu do placówek pomocowych i przekazują informacje, gdzie można znaleźć noclegownie i jadłodajnie. Nie bądźmy obojętni również na osoby nietrzeźwe, które przebywają na mrozie - wspólnie możemy im pomóc.

W Dzierżoniowie w ramach akcji „Zima” funkcjonariusze, a w szczególności dzielnicowi wraz z pracownikami OPS na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bez stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze podczas kontroli zwracać będą również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiego wsparcia w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu funkcjonariusze ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schroniska dla bezdomnych lub do miejsc, gdzie otrzymają niezbędną pomoc.

Zwracamy się również z apelem do mieszkańców o przekazywanie Policji lub pracownikom socjalnym wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich.

Nie bądźmy obojętni również na osoby nietrzeźwe, które przebywają na mrozie. Wspólnie możemy im pomóc.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony