Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny narkotykowy diler zatrzymany. Z czarnego rynku zniknęły spore ilości marihuany

Data publikacji 25.11.2022

Narkotyki w postaci marihuany w ilości, z których można by wykonać sporo ponad 400 porcji handlowych tych środków odurzających, ujawnili i zabezpieczyli w środę, w jednym z wałbrzyskich mieszkań, policjanci ogniwa wywiadowczego z Wałbrzycha. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 31-letniego mieszkańca miasta. W toku wykonanych czynności policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu wykazali związek podejrzanego także z procederem handlu narkotykami.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że wałbrzyszanin w jednym z budynków na Podgórzu przechowuje narkotyki. Po godzinie 17:00 funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania, a chwilę później podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli spory woreczek, w którym znajdował się susz roślinny. Po przebadaniu substancji przez technika kryminalistyki potwierdziło się, że są to środki odurzające w postaci marihuany. Było to łącznie 440 porcji handlowych tego narkotyku.

Mężczyzna noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. W trakcie dalszych czynności z zatrzymanym prowadzący postępowanie policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu wykazali związek 31-latka także z procederem handlu marihuaną. Wałbrzyszanin przyznał się do zarobkowego udzielania narkotyków innym osobom.

Zatrzymany stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości marihuany oraz handel nią według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wałbrzyszaninowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował wobec 31-latka dozór policyjny.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony