Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci i pracownicy z komisariatu przy ul. Rydygiera pomagali w przygotowaniu posiłków dla bezdomnych

Data publikacji 25.11.2022

W ramach akcji „Zima” policjanci oraz pracownicy cywilni z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin wystąpili z inicjatywą pomocy osobom bezdomnym. Działania polegały na wsparciu sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w przygotowywaniu posiłków dla najbardziej potrzebujących. Ta akcja jest pierwszą, ale z pewnością nie była ostatnią, ponieważ funkcjonariusze zapowiadają kolejne.

Zima jest trudnym czasem, zwłaszcza dla osób bezdomnych, które nie posiadają swojego miejsca zamieszkania, gdzie mogłyby się ogrzać. Niejednokrotnie osoby w kryzysie bezdomności nie mają one środków finansowych, aby zjeść ciepły posiłek. Niestety dla wielu z nich każdy dzień to walka o przetrwanie.

Dla takich osób siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety wspólnie z policjantami i pracownikami Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin przygotowały specjalny posiłek, który był serwowany w jadłodajni przy ulicy św. Józefa.

Wsparcie funkcjonariuszy i pracowników cywilnych polegało na zakupie artykułów spożywczych, między innymi: pieczywa, wędlin, masła, ciast oraz pomocy w przygotowaniu posiłków.

To pierwsza tego typu wspólna akcja, ale zapowiedziane są już kolejne.

Cieszymy się, że wśród nas są osoby, które bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym i dokładają wszelkich starań, aby ułatwić im przetrwanie tego trudnego czasu.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Aleksandra Poprawa
tel. 693 403 817

  • Kobiety przygotowują posiłek
  • Osoby przygotowują posiłek
  • Napis KP Ołbin wyrysowany w mące rozsypanej na stolnicy
Powrót na górę strony