Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami z koszem na śmieci. Ukrył w nim ponad kilogram marihuany

Data publikacji 28.11.2022

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających przed sądem odpowie 30-letni mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. Lubinianin próbował uciec stróżom prawa z koszem na śmieci, w którym miał ukryte narkotyki. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 W wyniku podjętych działań, policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy przechwycili marihuanę, w ilości ponad kilograma. W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Lubina. Podejrzany trafił do policyjnej celi.

Do zatrzymania doszło na terenie Lubina. Funkcjonariusze realizując czynności operacyjne w jednym z domów, zauważyli mężczyznę, który drzwiami tarasowymi próbował uciec stróżom prawa. W ręce trzymał plastikowy kosz na śmieci. Został szybko zatrzymany i jak się okazało, 30-latek w taki sposób chciał wynieść z domu ponad kilogram marihuany, ususzonej i poporcjowanej w woreczkach.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym, skąd mężczyzna posiadał środki odurzające oraz na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku wprowadzania do obrotu narkotyków w więzieniu można spędzić od 2 do 12 lat. O najbliższej przyszłości mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony