Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 60 km/h. Pośpiech kosztował go 1500 złotych i sprawę w sądzie

Data publikacji 28.11.2022

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym jest nie tylko niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale ma swoje konsekwencje prawne. W związku z lekceważeniem aktualnych przepisów 39-letni kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Mężczyzna przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h jechał aż 110. Jakby tego było mało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Nadmierna prędkość jest wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Dlatego dolnośląscy policjanci każdego dnia kontrolują stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości.

Jednego z kierujących lekceważącego aktualne przepisy zatrzymali w Długołęce mundurowi dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej. Pomiar wykazał, że  mężczyzna na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał aż 110. Funkcjonariusze nałożyli na dynamicznie przemieszczającego się kierującego mandat w wysokości 1500 złotych.

W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym  policjanci byli zobowiązani do zatrzymania prawa jazdy mężczyzny. Jednak nie było to możliwe ze względu na jego brak uprawnień do kierowania pojazdami.

O jego losie zadecyduje teraz sąd, a policjanci mają nadzieję, że mężczyzna z tej lekcji wyciągnie odpowiednie wnioski.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony