Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W miejscu zamieszkania przechowywał prawie 500 porcji amfetaminy i metamfetaminy

Data publikacji 29.11.2022

Miliccy policjanci w ramach działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał prawie 500 porcji substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metamfetaminy. Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 24 listopada policjanci pojechali do miejsca zamieszkania jednego z mieszkańców Milicza, który według wcześniejszych ustaleń miał w domu przechowywać narkotyki. Uzyskane przez policjantów informacje okazały się trafne – w trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli dwa foliowe woreczki – jeden był wypełniony białym proszkiem, w drugim znajdowała się krystaliczna substancja. Użyte przez policjantów testery narkotykowe wykazały, że w woreczkach znajdowały się substancje psychotropowe w postaci amfetaminy i metafetaminy. Narkotyki po dokładnym zważeniu trafił do policyjnego depozytu. Z takiej ilości zabezpieczonych substancji można uzyskać prawie 500 tzw. wolnorynkowych porcji narkotyku.

Policjanci zatrzymali do tej sprawy przebywającego na miejscu 35-letniego mieszkańca Milicza – do czasu wyjaśnienie okoliczności sprawy mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia zatrzymany mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa narkotykowego polegającego na posiadaniu znacznej ilości substancji psychotropowych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym pochodzenie zabezpieczonych narkotyków. Za ich posiadanie podejrzanemu zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Postępowanie jest w toku.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP​​​​​​​ w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony