Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczny pościg za kierującym bez uprawnień i z narkotykami

Data publikacji 30.11.2022

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali po pościgu 34-letniego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna zignorował nadawane przez mundurowych sygnały i podjął próbę ucieczki. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi pełniący służbę na terenie gminy Zagrodno postanowili zatrzymać do kontroli samochód osobowy. W tym celu włączyli sygnały nakazujące zatrzymanie auta. Reakcja kierującego była kompletnie odwrotna. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadawanych z policyjnego radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Pościg zakończył się w Olszanicy, a 34-letni kierowca został zatrzymany przez policjantów.

Dalsze czynności na miejscu wykazały, że mężczyzna nie miał prawa jazdy. Stracił je za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim marihuanę. Mając przypuszczenia, że mężczyzna kierował autem, będąc także pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do dalszych badań. Samochód został zabezpieczony, a mężczyzna przewieziony do policyjnego aresztu.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i posiadanie narkotyków 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie. Po jego zakończeniu o dalszym losie 34-latka zadecyduje sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony