Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

22-latek z Lubina kradł rowery. Został zatrzymany i usłyszał zarzut za kradzież rozbójniczą

Kryminalni z Lubina zatrzymali 22-latka, który podejrzany jest o kradzież kilku rowerów z terenu miasta, a także kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta. Jak ustalili policjanci sprawca kradł rowery głównie sprzed szkół i przedszkola. Straty jakie spowodował swoją przestępczą działalnością oszacowano na kwotę blisko 23 tysięcy złotych. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży kilku rowerów, do których doszło pod koniec października i listopadzie na terenie miasta. Jak ustalili kryminalni, sprawca kradł głównie jednoślady pozostawione przed szkołami. Jeden ukradł z placu przedszkola. Przecinał zabezpieczenia, a następnie odjeżdżał z miejsca przestępstwa. W wyniku pracy operacyjnej, mundurowi ustalili podejrzanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 22-latek, mieszkaniec powiatu lubińskiego. Do zatrzymania doszło w miejscu jego zamieszkania. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego mienia.

Policjanci udowodnili podejrzanemu również kradzież rozbójniczą na terenie jednego ze sklepów w Lubinie. Mężczyzna chcąc ukraść płaszcz, groził pracownikowi ochrony metalową rurką. Ogólne straty jakie mężczyzna spowodował swoją przestępczą działalnością oszacowano na kwotę blisko 23 tysięcy złotych.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, za kradzież rozbójniczą grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony