Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali wczoraj dwóch drogowych przestępców

Data publikacji 01.12.2022

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED zatrzymali wczoraj kierującego pojazdem marki Renault, który miał przy sobie marihuanę i prowadził pod jej wpływem. Kolejny z drogowych przestępców został zatrzymany po pościgu. Jak się okazało kierujący Volkswagenem nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem metamfetaminy. Teraz obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Bezpieczeństwo na drodze jest jedną z najważniejszych kwestii, dlatego policjanci prowadzą szereg działań zmierzających do eliminowania kierowców, którzy wsiadają za kierownicę nie tylko pod wpływem alkoholu, ale także narkotyków. W tym celu wykorzystują w codziennej pracy testy narkotykowe, które pozwalają na miejscu sprawdzić stan kierującego, kiedy pojawi się podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Taka możliwość ma duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na terenie miasta zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem narkotyków. Jednak to nie jedyne ich przewinienia.

Pierwszy, 36-latek, który kierował pojazdem marki Renault, był pod wpływem marihuany, którą miał też przy sobie. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, a kierujący trafił do policyjnej celi.

Drugi z nieodpowiedzialnych mężczyzn został zatrzymany dopiero po pościgu. Kiedy policjanci nadali kierującemu volkswagenem sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, ten przyśpieszył i zaczął uciekać. Jak się okazało 31-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie testerem wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy. Mężczyzna trafił za kratki.

Teraz obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że kierującemu pod wpływem narkotyków może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast kierowcom, którzy nie zatrzymają się do kontroli drogowej na wyraźny sygnał policjanta może grozić 5 lat więzienia.

mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony