Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z włamań uczynił sobie stałe źródło dochodu. Ma na koncie co najmniej 13 takich czynów

Data publikacji 01.12.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w Jeleniej Górze od końca września do listopada br. Są to głównie usiłowania i kradzieże z włamaniem, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu. Ponadto przestępstwa te popełnił w warunkach, tzw. recydywy. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 40 tysięcy złotych, a część skradzionego mienia policjanci już odzyskali. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili mundurowi, 28-latek od końca września do listopada br. dopuścił się w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu. Są to głównie usiłowania i kradzieże z włamaniem, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu. Włamywał się i okradał mieszkania, pomieszczenia gospodarcze, garaże, pomieszczenia gospodarcze i inne. Jego łupem padły rowery, elektronarzędzia, sprzęt RTV, telewizory, biżuteria i inne przedmioty. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 40 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że ma on na koncie co najmniej 13 takich czynów, których dopuścił się w warunkach, tzw. recydywy.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawie kradzieży i kradzieży z włamaniem ustalili, a następnie zatrzymali 28-latka podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. Część skradzionego mienia już odzyskali. Niewykluczone, że 28-latek ma na koncie więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności w kierunku odzyskania reszty skradzionego mienia.
Teraz mężczyzna za przestępstwa, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony