Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy

Data publikacji 01.12.2022

W związku ze spadkiem temperatur dolnośląscy policjanci realizują działania, których celem jest pomoc osobom bezdomnym, których życie i zdrowie w związku z przebywaniem na zewnątrz, w niskich temperaturach może być zagrożone. Sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Znaczne spadki temperatur, zwłaszcza w nocy stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku, czy też osób samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Wczoraj dzielnicowi z Jeleniej Góry sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Policjanci podczas tego typu działań zbierają informacje o miejscach przebywania osób bezdomnych, a wszystkim napotkanym udzielają pomocy oraz przekazują informacje o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach. Jeleniogórscy policjanci szczególną uwagę zwracają na osoby bezdomne, często nietrzeźwe, które wieczorem i w nocy przebywają w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, i są bardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony