Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdradziło go nerwowe zachowanie – obawiał się, że policjanci odkryją co nielegalnego przewozi

Data publikacji 03.12.2022

Policjanci z Twardogóry w trakcie kontroli drogowej ujawnili znaczne ilości różnych narkotyków przewożonych przez mieszkańca powiatu ostrowskiego. Początkowo funkcjonariusze chcieli sprawdzić jedynie trzeźwość kierującego, ale 24-latka zdradziło jego nerwowe zachowanie. Z obawy o ujawnienie przewożonych nielegalnych substancji nie był w stanie racjonalnie się zachowywać, co wzbudziło czujność mundurowych – i całkiem trafnie, bo w samochodzie znaleźli ponad 900 porcji rynkowych kilku narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Twardogórze podczas pełnienia służby na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Ich początkowym zamiarem było skontrolowanie trzeźwości kierującego oraz posiadanych uprawnień i obowiązkowego wyposażenia, krótko mówiąc – rutynowa kontrola. Jednak w trakcie rozmowy z kierującym po zatrzymaniu pojazdu młody mężczyzna zaczął bardzo nerwowo zachowywać się, był rozdrażniony i bacznie obserwował policjantów w obawie, że zobaczą w samochodzie to, co kierujący bardzo chciał ukryć.

Funkcjonariusze sądząc, że rozdrażnienie może wynikać ze stanu trzeźwości 24-latka, przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierujący jest trzeźwy. Czujność policjantów jednak nie zawiodła, doświadczenie podpowiadało im, że powinni szukać dalej powodu nietypowego zachowania kierującego, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu w poszukiwaniu zakazanych substancji. W trakcie dokładnego sprawdzenia znaleźli 860 porcji amfetaminy, 50 porcji marihuany, 20 porcji MDMA oraz 3 tabletki, zapakowane w worek foliowy. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie również wagę elektroniczną.

Wstępne badania wykonane testerem przez funkcjonariuszy potwierdziły, że są to środki zabronione prawem. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego za popełniony czyn odpowie przez sądem. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony