Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wracając z imprezy urodzinowej, włamał się do sklepu, by ukraść sporą ilość piwa

Data publikacji 05.12.2022

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu wałbrzyszaninowi, który dokonał kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów usytuowanych na terenie Szczawna-Zdroju. Młody mężczyzna ukradł z placówki handlowej spore ilości alkoholu. Realizując informacje własne, mężczyznę w piątkowy poranek zatrzymali wałbrzyscy policjanci z zespołu operacyjno-rozpoznawczego.

Do włamania doszło w środku nocy przy ul. Kościuszki w Szczawnie-Zdroju. Wybitą szybę w sklepie zauważyli wałbrzyscy policjanci patrolujący uzdrowisko. Czynności przeprowadzone na miejscu zdarzenia pozwoliły na ustalenie, że sprawca po dewastacji witryny sklepowej poprzez rzucenie w nią cegłówką z wnętrza pomieszczenia ukradł pełen karton piwa, a także dwie zgrzewki z tym napojem alkoholowym, powodując w ten sposób spore straty w mieniu.

Dalsze działania operacyjne doprowadziły do wytypowania sprawcy przestępstwa. Dzięki realizacji zebranych informacji mundurowi zatrzymali na jednej z wałbrzyskich ulic podejrzanego o włamanie 18-latka.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, że nietrzeźwy wracał z imprezy urodzinowej, a jako że nie miał pieniędzy na zakup dodatkowej porcji alkoholu, postanowił włamać się do sklepu.

18-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony