Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Karkonoszy zatrzymany za włamania do różnych obiektów

Data publikacji 05.12.2022

Policjanci z Karpacza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się od października do listopada br. w Karpaczu i jego okolicach. Mężczyzna ma na koncie co najmniej 4 kradzieże z włamaniem do różnych obiektów. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na blisko 5000 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili odpowiedzialnego za przestępstwa, a następnie zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o liczne czyny przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 26-latek ma na koncie co najmniej 4 przestępstwa, których dopuścił się w Karpaczu i jego okolicach od października do listopada br. Włamał się i okradł pod nieobecność właścicieli ich dom, dwukrotnie ukradł z koparki po 20 litrów paliwa oraz włamał się do stacji bazowej telefonii komórkowej, skąd ukradł baterię żelową. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na blisko 5000 zł. 

Funkcjonariusze prowadząc czynności  w tych sprawach wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych czynów mężczyznę, na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. 

Teraz 26-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony