Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy dzielnicowi w samą porę dotarli do jednej z mieszkanek potrzebującej pomocy

Data publikacji 06.12.2022

W minioną niedzielę dzielnicowi z legnickiej komendy uratowali życie kobiecie, która próbowała odebrać sobie życie. Szybkie i zdecydowane działanie mundurowych, którzy podjęli akcję ratunkową, przywróciło funkcje życiowe 49-latki. Do niecodziennej interwencji doszło w jednym z mieszkań na terenie Legnicy. Pamiętajmy, nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu – warto skorzystać z pomocy specjalistów.

W minioną niedzielę dzielnicowi legnickiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego jednostki do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, gdzie według zgłoszenia 49-letnia kobieta próbowała targnąć się na własne życie.

Jak się okazało kobieta wspólnie z konkubentem i koleżanką uczestniczyła w spotkaniu, gdzie wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie kobieta wyszła do toalety znajdującej się na korytarzu. Gdy długo nie wracała mężczyzna poszedł sprawdzić co się stało. Wtedy też ujawnił, że  kobieta próbowała odebrać sobie życie. Szybko powiadomił służby ratunkowe i próbował reanimować partnerkę.

Mundurowi błyskawicznie przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres. Liczyła się każda sekunda, gdyż życie ludzkie było zagrożone. Na miejscu zastali nieprzytomną kobietę, u której nie były wyczuwalne funkcje życiowe. Bez chwili wahania policjanci przystąpili do akcji ratunkowej, która przebiegła pomyślnie, gdyż po chwili prowadzonej resuscytacji, serce kobiety zaczęło pracować.

Funkcjonariusze udzielili 49-latce niezbędnej pomocy, po czym przekazali pod opiekę medyków, którzy zabrali kobietę do szpitala. Z ustaleń policjantów wiadomo, że jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez dzielnicowych działań przyczyniły się do uratowania jej życia. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania legnickich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najlepiej wypełniać słowa roty ślubowania.

Warto przypomnieć, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia, a sami nie wiemy, jak poradzić sobie z problemami. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nas wesprą całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony