Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez milickich policjantów mężczyzna w miejscu zamieszkania przechowywał znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 07.12.2022

Miliccy policjanci w ramach działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali kolejnego w ostatnim czasie mężczyznę, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania samochodu oraz miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny policjanci ujawnili prawie 1200 porcji substancji psychotropowej w postaci amfetaminy oraz ponad 700 porcji marihuany. Podejrzanemu zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe przedpołudnie 5 grudnia policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Milicz, gdzie według wcześniejszych ustaleń poczynionych przez śledczych, mieszkający tam mężczyzna miał w miejscu zamieszkania przechowywać narkotyki. Na miejscu policjanci zastali 25-letniego mężczyznę, a ich ustalenia szybko się potwierdziły – w trakcie przeszukania garażu oraz należącego do mężczyzny samochodu osobowego marki Peugeot funkcjonariusze znaleźli woreczek oraz karton po butach z zawartością charakterystycznego suszu roślinnego, którym była marihuana w ilości ponad 700 porcji.

Ponadto w garażu policjanci znaleźli woreczek wypełniony białym proszkiem – użyty przez policjantów tester narkotykowy wykazał, że znajduje się w nim substancja psychotropowa w postaci amfetaminy. Z takiej ilości zabezpieczonej substancji można uzyskać prawie 1200 tzw. wolnorynkowych porcji narkotyku.

Zabezpieczone substancje odurzające po dokładnym zważeniu trafiły do policyjnego depozytu, natomiast zatrzymany 25-latek do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy został osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa narkotykowego polegającego na posiadaniu znacznej ich ilości.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym pochodzenie zabezpieczonych narkotyków. Za ich posiadanie podejrzanemu zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Postępowanie jest w toku.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony