Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał akcji charytatywnej jaworskich policjantów „NAKRĘĆ SIĘ DLA HANI”

Data publikacji 08.12.2022

Zbiórka nakrętek, „rozkręcona” przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, dobiegła końca, ale tylko w jaworskiej jednostce. Aż 15 ogromnych worków wypełnionych plastikowymi nakrętkami przekazano wczoraj mamie Hani. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji, za wszelką pomoc i wsparcie! Hani i jej bliskim życzymy dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia!

W listopadzie br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zainicjowali zbiórkę plastikowych nakrętek pod hasłem „Nakręć się dla Hani”, z myślą o 14-letniej mieszkance naszego miasta. Hania Winter, wskutek okołoporodowego niedotlenienie mózgu, choruje na mózgowe porażenie dziecięce i wymaga codziennej, kosztownej rehabilitacji.

W akcję włączyli się także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze oraz Stowarzyszenie Damy Radę, której Hania jest podopieczną. Akcja zbiórki nakrętek dla Hani nabrała ogromnego rozgłosu. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu jaworskiego, a także mieszkańcy naszego miasta, praktycznie każdego dnia przychodzili pod budynek Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, aby wrzucić zgromadzone przez siebie nakrętki i w ten sposób dołożyć swoją „cegiełkę” w pomoc 14-letniej Hani Winter.

Wspólnymi siłami udało się nazbierać aż 15 ogromnych worków wypełnionych plastikowymi nakrętkami!

Wczoraj jaworscy policjanci przekazali na ręce Pani Marzeny Winter zebrane nakrętki, a Hania otrzymała od mundurowych prezent świąteczny, który bardzo się jej spodobał. Maskotka Komisarza Lwa, ciepły koc, słodycze i owoce sprawiły Hani ogromną radość. Mama dziewczynki, w ramach podziękowania za zorganizowanie akcji dla jej córki, przekazała policjantom własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne, które już dziś zawisną na choince w budynku jaworskiej komendy.

Mimo zakończenia akcji wśród jaworskich stróżów prawa, przypominamy, że akcja nadal trwa i nakrętki można nadal wrzucać do serc usytuowanych na terenie Jawora. Dziś, czerwone serce spod komendy trafiło do jaworskich strażaków, którzy także będą kontynuować zbiórkę nakrętek dla Hani, wśród swoich funkcjonariuszy i pracowników.

Za wszystkie plastikowe nakrętki zebrane w ramach akcji „Nakręć się dla Hani”, za wszelką pomoc i wsparcie bardzo serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy. Hani i jej bliskim życzymy natomiast dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia.

Przypominamy, że Hanię można wspomóc w inny sposób, a mianowicie:
•    wpłacając pieniądze na konto Jaworskiego Stowarzyszenia Charytatywnego Damy Radę  nr: 84 2030 0045 1110 0000 0409 6940 z dopiskiem Hania Winter,
•    przekazać 1,5% podatku dochodowego KRS 0000037904 ( 21780 Winter Hania)

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony