Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i Chronimy – policjanci z Ząbkowic Śląskich zbierali najpotrzebniejsze rzeczy dla dzieci placówki leczniczo-opiekuńczej

Data publikacji 08.12.2022

Policjanci z powiatu ząbkowickiego w myśl hasła Pomagamy i Chronimy, które towarzyszy im w codziennej służbie, zorganizowali zbiórkę darów dla dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Wielu ludzi dobrej woli w tym szczególnym świątecznym okresie aktywnie włączyło się do pomocy. To dzięki nim policjanci mieli możliwość spotkania się z dziećmi i przekazania im wszystkich zebranych, a bardzo potrzebnych rzeczy. Niezwykli „pomocnicy Św. Mikołaja” w mundurach wzbudzili ogromne zainteresowanie podopiecznych zakładu. Możliwość zdania pytania, przymierzenia policyjnej czapki czy wejścia do radiowozu – to właśnie są rzeczy, które dzieci na długo zapamiętają.

Policjanci z powiatu ząbkowickiego starają się pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Jest to szczególnie ważne, teraz kiedy wszyscy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. W tym szczególnym czasie należy również pamiętać o innych, także tych którym zabrakło tej odrobiny szczęścia. Funkcjonariusze mogli dzień 7 grudnia uczynić wyjątkowym dla dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach tylko dzięki wsparciu i pomocy wielu ludzi dobrej woli. To właśnie oni przynosili niezbędne w codziennym życiu rzeczy, by podzielić się nimi z najbardziej potrzebującymi.

Oprócz wsparcia wielu, naprawdę wielu osób nie związanych z ząbkowicką policją, należy wspomnieć również o pracownikach stacji paliw w Ząbkowicach Ślaskich, o zaangażowaniu pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej numer 1 i 3 z Ząbkowic Śląskich oraz Zespołu Szkól Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego z Ziębic. Wspólne działanie sprawiło, że na twarzach dzieci pokazał się niemal taki sam uśmiech jak podczas wizyty Mikołaja dzień wcześniej.

Być może sprawiły to policyjne mundury „pomocników Św. Mikołaja”, być może policyjny radiowóz, który dzieci mogły dokładnie obejrzeć od środka. Na pewno dzień ten na długo pozostanie w pamięci osób, które miały szczęście brać udział w zbiórce i przekazać zebrane wspólnie rzeczy.

Bo jak głosi najważniejsze dla policjantów hasło: POMAGAMY I CHRONIMY.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

  • Akcja przekaznaia darów dla dzieci
  • Akcja przekaznaia darów dla dzieci
  • Akcja przekaznaia darów dla dzieci
  • Akcja przekaznaia darów dla dzieci
  • Akcja przekaznaia darów dla dzieci
  • Akcja przekaznaia darów dla dzieci
Powrót na górę strony