Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzebniccy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Data publikacji 08.12.2022

Szybkie i zdecydowane działanie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia. Zdesperowany 23–latek chciał popełnić samobójstwo. Na szczęście nie doszło do tragedii, a mieszkaniec powiatu trzebnickiego trafił pod opiekę specjalistów. To już kolejny przykład profesjonalnego działania doświadczonych policjantów z Trzebnicy, zgodnie z dewizą „pomagamy i chronimy”.

Kolejny raz trzebniccy mundurowi udowodnili, że ich najważniejszym zadaniem jest pomoc drugiej osobie. Do policjantów wpłynęła informacja o niebezpieczeństwie, które grozi jednemu z mieszkańców powiatu trzebnickiego. Z uzyskanych informacji wynikało, że po jednej z ulic Żmigrodu chodzi młody mężczyzna i trzymając w ręce niebezpieczne narzędzie wykrzykuje, że chce odebrać sobie życie. Mundurowi zareagowali błyskawicznie. Po kilku minutach byli już ma miejsc, gdzie zastali kobietę, która wskazała, gdzie oddalił się mężczyzna. 

Policjanci namierzyli 23–latka, który biegał ulicą pomiędzy jadącymi samochodami. W pewnym momencie mężczyzna zauważył policyjny radiowóz, odrzucił niebezpieczne narzędzie i zaczął kierować się w stronę torów kolejowych. Po pościgu pieszym i przebiegnięciu kilkuset metrów mundurowym udało się zatrzymać zdesperowanego mieszkańca powiatu trzebnickiego. Na miejscu mł. asp. Sebastian Dudek oraz st. sierż. Dawid Borowiak udzielili niezbędnej pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Pogotowia Ratunkowego.

To już kolejny przykład szybkiego i profesjonalnego działania trzebnickich policjantów, dzięki któremu nie doszło do tragedii i udało się uratować ludzkie życie. 

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. 

Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. 

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Trzebnicy 
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826 

Powrót na górę strony