Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla 52-latka za znęcanie się nad matką – musiał opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie

Data publikacji 08.12.2022

Mieszkańcowi powiatu strzelińskiemu przedstawiono zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją matką. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Powiadom jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj!

W miniony poniedziałek 5 grudnia br., przed godziną 17 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zostali zadysponowani do przeprowadzenia interwencji zgłoszonej na terenie Żeleźnik gm. Strzelin. W toku prowadzonych czynności ustalono, że 52-letni mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w miejscu zamieszkania, w trakcie której wyzywał oraz bił swoją 82-letnią matkę. Na tej podstawie mieszkaniec powiatu strzelińskiego został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad matką. W dniu 7 grudnia br., prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 52-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie, popychanie, ubliżanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Powiadom jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony