Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie narkotyków mieszkaniec powiatu strzelińskiego

Data publikacji 12.12.2022

Za posiadanie narkotyków odpowie mieszkaniec powiatu strzelińskiego. U 27-latka w trakcie legitymowania policjanci znaleźli należące do niego narkotyki w postaci amfetaminy. Ponadto podczas prowadzonych czynności wyraźnie pobudzony mężczyzna naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty, za które zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W miony czwartek 8 grudnia br., ok. godz. 23:00 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w trakcie wykonywania czynności służbowych zwrócili uwagę na mężczyznę stojącego przy skwerze zieleni. Młody człowiek na widoko plicjantów zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, co doświadczeni policjanci odebrali jako przejaw „nieczystego sumienia”, dlatego postanowili przystąpić do legitymowania.

Podczas wykonywanych czynności szybko wyszło na jaw, że 27-latek posiada przy sobie zawiniątko, w którym znajduje się biały proszek. Wstępne badanie potwierdziło, że znaleziona substancja to amfetamina. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności wyraźnie pobudzony mężczyzna naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Na tej podstawie krewki mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na teren jednostki celem wykonania czynności procesowych.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie stosowne zarzuty, za które zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony