Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli katalizator – zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 12.12.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży katalizatora. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas wycinania części z pojazdu marki Mazda w Jeleniej Górze. Pokrzywdzony szacuje poniesione straty. Teraz za popełnione czyny dwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch jeleniogórzan w wieku 35 i 24 lat podejrzanych o usiłowanie kradzieży i kradzież z włamaniem.

10 listopada 2022 roku, około godziny 16.15 policjanci pojechali na parking jednego z jeleniogórskich marketów, gdzie według zgłoszenia najprawdopodobniej mężczyzna wycina katalizator z pojazdu.

Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu zauważyli dwóch mężczyzn w wieku 24 i 35 lat, z których jeden spod pojazdu marki Mazda wycinał katalizator. Okazało się, że z pojazdu tego, mężczyźni wcześniej wyciągnęli akumulator. 35-latek twierdził, że jest to jego auto, jednak nie posiadał ani kluczyków do niego, ani innych dokumentów potwierdzających własność.

Jeleniogórzanie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że zatrzymani mają na koncie więcej podobnych czynów.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • zatrzymany mężczyzna i pojazd
  • zatrzymany mężczyzna i pojazd
  • zatrzymany mężczyzna i pojazd
Powrót na górę strony