Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami, bo na sumieniu miał kilka przestępstw

Data publikacji 12.12.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pieńsku po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Alfa Romeo, który miał pięć sądowych zakazów kierowania pojazdami, był pod wpływem narkotyków, miał je przy sobie i okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. 33-latek za popełnione przestępstwa usłyszał zarzuty i trafił już do aresztu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku podczas nocnej służby na terenie miasta próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Alfa Romeo. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i jechał dalej. Podczas ucieczki kierujący alfą dwukrotnie doprowadził do kolizji z radiowozem, po czym uderzył w mur i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że za kierownicą pojazdu marki Alfa Romeo siedział 33-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary dwóch lat i czterech miesięcy więzienia.

Ponadto mężczyzna posiadał pięć sądowych zakazów kierowania pojazdami i znajdował się pod wpływem narkotyków.

Podczas podjętych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek foliowy z metamfetaminą, z której można przygotować ponad 60 porcji handlowych tego narkotyku.

33-latek trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie za popełnione przestępstwa usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Jakby tego było mało, funkcjonariusze udowodnili mu także udzielanie narkotyków innej osobie.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 244 k.k. osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Poza tym, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat.

Natomiast ten kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

 

Powrót na górę strony