Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za kradzież paliwa

Data publikacji 13.12.2022

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 27-latkę podejrzaną o włamanie do zbiornika z paliwem i kradzież oleju napędowego o wartości ponad 1,5 tysiąca złotych. Dodatkowo kobieta usłyszała zarzut kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu. W związku z tym, że zatrzymana była już karana za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbyła karę więzienia, teraz grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy podczas nocnej służby w pobliżu jednej ze stacji paliw na terenie gminy zauważyli pojazd marki Ford, który jechał drogą gruntową. Mając podejrzenie, że może mieć on związek z kradzieżami paliw, funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownicą siedziała 27-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego, która w bagażniku miała siedem zbiorników na paliwo, z których dwa były pełne. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze przy jednym z pojazdów ciężarowych ujawnili kolejny zbiornik z cieczą.

Kobieta została zatrzymana i trafiła do zgorzeleckiej komendy. Na podstawie zebranych dowodów usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy za to, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami włamała się do zbiornika z paliwem i dokonała kradzieży oleju napędowego o wartości ponad 1,5 tysiąca złotych. Drugi zarzut dotyczył kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu.

W związku z tym, że 27-latka była już karana za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbyła karę więzienia, teraz grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzą działania zmierzające do zatrzymania pozostałych osób mających związek z kradzieżą paliwa.

mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

  • zabezpieczone bańki z paliwem
  • zabezpieczone bańki z paliwem
  • zabezpieczone bańki z paliwem
Powrót na górę strony