Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz w rękach policjantów z Bolkowa

Data publikacji 13.12.2022

Funkcjonariusze pionu kryminalnego bolkowskiego komisariatu pracowali nad sprawą serii włamań do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, do których doszło na przełomie listopada i grudnia br. Nieznany wówczas sprawca zrywał kłódki zabezpieczające drzwi wejściowe i w ten sposób wchodził do pomieszczeń, skąd zabierał głównie elektronarzędzia oraz sprzęt elektroniczny. Wartość powstałych strat oszacowano na łączną kwotę 1300 złotych.

W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności wykrywczych policjanci bardzo szybko ustalili i namierzyli sprawcę. Okazał się nim 31-letni mieszkanie Bolkowa. Wczoraj kryminalni udali się do miejsca jego zamieszkania celem zatrzymania mężczyzny. Podczas dokładnego sprawdzenia jego domu funkcjonariusze znaleźli dwa skradzione laptopy, które wróciły już do rąk prawowitego właściciela.

Zatrzymany usłyszał wczoraj łącznie dziewięć zarzutów. Podejrzany odpowie teraz za swoje czyny przed kamiennogórskim sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jaworska policja apeluje o zgłaszanie się do Komisariatu Policji w Bolkowie pokrzywdzonych mieszkańców. Osoby, które na przełomie listopada i grudnia br. utraciły swoje mienie na skutek włamań do piwnicy, komórki, garażu czy innego pomieszczenia gospodarczego proszone są o zgłaszanie się do funkcjonariusza prowadzącego postępowanie w tej sprawie asp. szt. Tomasza Sienkiewicza, który przyjmie interesantów w Komisariacie Policji w Bolkowie.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony