Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad najbliższymi – teraz musi opuścić wspólne mieszkanie i nie może się z nimi kontaktować

Data publikacji 13.12.2022

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Został on zatrzymany podczas interwencji przez policjantów z Kowar. Mężczyzna baz powodu awanturował się, szarpał i wyzywał pokrzywdzonych, a także groził wysadzeniem budynku. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze za to przestępstwo zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się nimi, a także nakazał natychmiastowe opuszczenie wspólnego lokalu mieszkalnego.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 60-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją rodziną.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany 9 grudnia br. podczas interwencji domowej zgłoszonej przez pokrzywdzonych. Mężczyzna od kilku lat znęcał się nad nimi, regularnie nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję, wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał, szarpał pokrzywdzonych, uniemożliwiał nocnego odpoczynku i snu, niszczył sprzęt domowy, jak również groził wysadzeniem budynku.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za przestępstwo o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi, a także musi on natychmiast opuścić wspólnie zajmowany lokal mieszkalny.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony