Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W mieszkaniu libacja alkoholowa, pijana matka i trójka dzieci. Nieodpowiedzialna opiekunka może trafić do więzienia na 3 lata

Data publikacji 13.12.2022

Spożywanie alkoholu nie jest zabronione, jednak opiekowanie się dziećmi w stanie nietrzeźwości to karygodne zachowanie, które nie powinno mieć miejsca. Przekonała się o tym 36-latka, która razem ze znajomymi urządziła libację alkoholową. Zapomniała jednak, że w mieszkaniu przebywa trójka jej małych dzieci. Teraz będzie musiała zmierzyć się z konsekwencjami swojego postępowania.

O ile alkohol to nie jest środek zabroniony i jego spożywanie nie jest przestępstwem, to opieka nad dziećmi w stanie nietrzeźwości to zachowanie, które zasługuje na potępienie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce w sobotnią noc interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry, w związku ze zgłoszeniem, które dotyczyło awantury domowej i słyszalnego płaczu dziecka.

Policjanci wezwani na miejsce zastali w mieszkaniu libację alkoholową, która wymknęła się spod kontroli. W pomieszczeniu znajdowały się rozbite butelki po alkoholu, a uczestnicy przekrzykiwali się nie dając nikomu dojść do słowa. Jeden z mężczyzn był na tyle agresywny, że konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że w tym środowisku przebywała trójka dzieci w wieku 4, 9 i 11 lat. Natomiast po sprawdzeniu stanu trzeźwości ich matki, okazało się, że kobieta ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie, a pozostali obecni w mieszkaniu również są nietrzeźwi.

Dobro dzieci w takiej sytuacji jest najważniejsze dla interweniujących policjantów, dlatego trafiły one w bezpieczne miejsce jakim była w tym przypadku placówka opiekuńcza.

Jeśli potwierdzi się, że 36-latka będąc w stanie nietrzeźwości naraziła swoje dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, wówczas usłyszy zarzut zgodnie z którym może jej grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci powiadomili już o prowadzonych czynnościach Sąd Rodzinny.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony