Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mknął swoim BMW 133 km/h w obszarze zabudowanym po ośnieżonej drodze

Data publikacji 14.12.2022

Aż 133 km/h to prędkość, jaką w obszarze zabudowanym na zaśnieżonej ulicy Krotoszyńskiej w Cieszkowie rozwinął zatrzymany przez policjantów mężczyzna kierujący osobowym BMW. Za popełnione wykroczenie drogowe kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. To kolejny „pirat drogowy” zatrzymany przez mundurowych, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo wszystkich osób poruszających się po drogach powiatu milickiego.

We wtorek 13 grudnia miliccy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego prowadzili działania pod nazwą „Prędkość” mające na celu m.in. represjonowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy poprzez rozwijanie nadmiernych prędkości, powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety mimo bardzo złych warunków atmosferycznych spowodowanych obfitymi opadami śniegu, nie wszyscy kierowcy zastosowali się do licznych apeli o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Niechlubnym przedstawicielem tej grupy jest kierujący BMW, który w Cieszkowie na ulicy Krotoszyńskiej,  kompletnie zlekceważył obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa, przekraczając na zaśnieżonej jezdni znacząco dopuszczalną prędkość. Okazało się, że kierowca w obszarze zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechał swoim BMW 133 km/h. W związku z tym policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że nieodpowiedzialny kierowca posiadał prawo jazdy dopiero od dziesięciu miesięcy!

Przypominamy, że jeżeli kierowca zdecyduje się na jazdę mimo
3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony