Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy kurier zatrzymany przez policjantów z Wałbrzycha. Jedną paczkę ukradł, z innych się nie rozliczył, a dodatkowo posiadał narkotyki

Data publikacji 14.12.2022

Zatrudniony w jednej z firm kurierskich działających na terenie Wałbrzycha 34-latek został w miniony poniedziałek zatrzymany przez policjantów pionu kryminalnego komisariatu pierwszego. Mężczyzna wpadł po tym jak, wykorzystując nieuwagę pracowników, zabrał przeznaczoną dla innego kuriera przesyłkę pobraniową, dostarczył ją do nadawcy, a uzyskana gotówka trafiła do jego własnej kieszeni. W toku wykonanych czynności mundurowi udowodnili mu popełnienie kolejnych przestępstw na szkodę tej samej firmy, a w użytkowanym przez niego samochodzie znaleźli narkotyki.

Pracownik firmy kurierskiej zrobił sobie z całego procederu stałe źródło utrzymania. Okazało się, że od kilku tygodni na czas nie rozliczał się z gotówki z paczek pobraniowych, a pieniądze, które otrzymywał od odbiorców po prostu wydawał na prywatne sprawy.

Wszystko wyszło na jaw, kiedy 7 grudnia bm. mężczyzna postanowił zabrać z magazynu przesyłkę innego kuriera i samodzielnie zawieźć paczkę do Dzierżoniowa, wydając uzyskaną gotówkę z transakcji na własne cele. Straty wyrządzone przez nieuczciwego pracownika przedstawiciele przedsiębiorstwa wstępnie oszacowali na łączną kwotę ponad 6,7 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie firmy w miniony poniedziałek przez policjantów pionu kryminalnego pierwszego komisariatu. Podczas dokładnego sprawdzenia samochodu użytkowanego przez 34-latka z powiatu wałbrzyskiego, mundurowi znaleźli środki odurzające w postaci marihuany.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i stanie teraz przed sądem. Usłyszał zarzuty wielokrotnego przywłaszczenia gotówki, kradzieży mienia, a także posiadania narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony