Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 700 porcji handlowych marihuany, specjalistyczny namiot do uprawy „roślin”, znaczna ilość gotówki i dwóch zatrzymanych. Kolejny sukces na koncie wrocławskich wywiadowców

Data publikacji 15.12.2022

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej podczas patrolowania ulic Wrocławia zostali skierowani do jednego z mieszkań na terenie miasta. W lokalu na funkcjonariuszy poza dwoma lokatorami czekała ogromna „niespodzianka”. Policjanci odkryli m.in. specjalistyczny namiot do uprawy „roślin”, blisko 700 porcji handlowych marihuany, wagi laboratoryjne oraz znaczną ilość gotówki w obcej walucie.

W stolicy Dolnego Śląska zapadła już noc, kiedy funkcjonariusze Referatu Wywiadowczego wrocławskiej komendy miejskiej otrzymali od dyżurnego polecenie, aby pojechać do jednego z mieszkań przy ulicy Grabiszyńskiej. Zgłoszenie dotyczyło agresywnego mężczyzny, który najprawdopodobniej jest pod wpływem środków odurzających.

Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres, ich oczom ukazał się dziwny obrazek: mężczyzna leżący na klatce schodowej, a za nim otwarte drzwi mieszkania, z którego wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany.

Gdy tylko przekroczyli próg mieszkania, ujrzeli namiot do uprawy oraz środki ochrony roślin. W pomieszczeniu znajdowało się też kilka foliowych worków z suszem koloru zielonego pochodzenia roślinnego oraz białym proszkiem, waga laboratoryjna oraz znaczna suma pieniędzy w gotówce, w obcej walucie.

Jeden z lokatorów, 35-latek, którego policjanci zastali leżącego na klatce schodowej, oświadczył, że przedmioty te służą do produkcji środków odurzających. Co do zapachu wydobywającego się z ich mieszkania obaj mężczyźni byli zgodni – był to odnaleziony susz.

Policjanci wraz z zatrzymanymi oraz zabezpieczonym suszem roślinnym pojechali do najbliższego komisariatu, gdzie po wykonanych testach potwierdziły się ich przypuszczenia. W każdym z przypadków tester wskazał na obecność marihuany. Obaj mężczyźni po zakończonych czynnościach trafili do policyjnego aresztu.

Przestępczym duetem zajmie się teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie substancji odurzających oraz uprawę konopi grozić im może kara nawet 3 lat więzienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP we Wrocławiu
mł. asp. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki i pieniądze
  • biały proszek w foliowym worku
  • Susz roślinny koloru zielonego
  • Namiot do uprawy konopi
  • Susz roślinny koloru zielonego w workach foliowych
  • namiot do uprawy konopi
Powrót na górę strony