Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amator graffiti zatrzymany przez policjantów z Lubawki

Data publikacji 16.12.2022

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali 19-latka, który w ubiegłym miesiącu swoimi malowanymi wulgarnymi treściami zniszczył elewację szkoły, a w tym tygodniu zabrał się za bramę budynku zarządu przy zbiorniku w Bukówce. Szkody, jakich dokonał młody mężczyzna sięgają 6 tysięcy złotych. Teraz za swoje czyny może spędzić za kratkami nawet 5 lat.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce na początku tygodnia otrzymali informację o akcie wandalizmu na bramie zarządu zbiornika Bukówka. Kiedy funkcjonariusze zobaczyli „twórczość” sprawcy od razu powiązali to zdarzenie ze zniszczeniem elewacji szkoły w Lubawce, do którego doszło w listopadzie tego roku. Wartość strat, po zabawie tego amatora graffiti, opiewa na kwotę prawie 6 tysięcy złotych.

Mundurowi w toku wykonywanych czynności w poniedziałek wytypowali sprawcę tych przestępstw i jeszcze tego samego dnia go zatrzymali. Graficiarzem okazał się być 19-latek z terenu Lubawki, który teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Co o takim postępowaniu mówią przepisy?

Kodeks Wykroczeń
Art. 63a. Bezprawne umieszczenie ogłoszenia lub plakatu.
§ 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Kodeks Karny
Art. 288. Zniszczenie cudzej rzeczy
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony