Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nosząc odblaski świecisz przykładem

Data publikacji 17.12.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Oleśnicy prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „ODBLASKI”. W ramach akcji w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze mundurowi rozmawiali z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego o obowiązujących przepisach oraz rozdawali odblaski przekazane przez Urząd Miasta Oleśnica.

W celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poruszających się po terenie powiatu oleśnickiego Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy prowadziła działania pn. "ODBLASKI". Podczas akcji funkcjonariusze przekazywali elementy odblaskowe, aby poprawić widoczność pieszych i rowerzystów.

Podczas działań funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na przestrzeganie przez pieszych obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Działania nie ograniczały się jedynie do karania, najważniejszym aspektem była edukacja mieszkańców powiatu oleśnickiego.

Pamiętajmy, że pieszy korzystający z elementów odblaskowych zostanie zauważony przez kierującego znacznie szybciej. To właściwy czas na reakcję i manewry gwarantujące bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Akcja miała na celu przypomnieć o roli odblasków szczególności w okresie zimy, kiedy bardzo szybko robi się ciemno, w związku z czym piesi mogą być mało widoczni dla pozostałych uczestników w ruchu drogowego.

Policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym, kiedy poruszamy się po zaciemnionych odcinkach dróg.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel

tel. 601 589 781

Powrót na górę strony