Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do piwnicy i wykradł z niej sporą ilość węgla. Boguszowscy dzielnicowi szybko zatrzymali sprawcę przestępstwa i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 18.12.2022

Zerwał skobel w drzwiach do jednej z piwnic budynku znajdującego się przy ul. Grabskiego w Boguszowie-Gorcach i wykradł z niej sporą ilość węgla. Dzięki przeprowadzonym bezpośrednio po zgłoszeniu działaniom, miejscowi policjanci szybko ustalili, kto jest sprawcą przestępstwa. 35-letni mężczyzna, który we wtorek późnym wieczorem wpadł w ręce boguszowskich dzielnicowych, ostatnie godziny spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. Podczas czynności mundurowi zatrzymali także pasera, a także odnaleźli w całości skradzione mienie.

Mężczyzna po zerwaniu skobla w drzwiach wejściowych do pomieszczenia piwnicznego dostał się do jego wnętrza skąd ukradł trzy worki węgla, czyli około 150 kg „czarnego złota”.

Kiedy pokrzywdzony w sprawie 68-latek po godzinie 20:00 zorientował się, że doszło do przestępstwa, poinformował o tym fakcie policjantów z Boguszowa-Gorc. Dzielnicowi z tej jednostki niezwłocznie rozpoczęli ustalenia. Po śladach kół taczkowego wózka ogrodowego oraz gubionego węgla doszli do miejsca przebywania podejrzanego i zatrzymali zaskoczonego takim obrotem sprawy 35-letniego mężczyznę.

Dzięki realizacji zebranych w sprawie dalszych informacji, jeszcze tego samego wieczora mundurowi znaleźli także piwnicę, w której ukryte było skradzione mienie, oraz zatrzymali 57-letniego pasera.

35-letni mężczyzna w trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony