Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Bolesławcu policjanci zatrzymali trzy osoby i odzyskali m.in. sztabki złota skradzione podczas włamania do domu

Data publikacji 21.12.2022

Policjanci z Bolesławca zatrzymali dwóch włamywaczy i ich pomocnika. Mężczyźni włamali się do domu jednego z mieszkańców, wiedząc o jego kilkudniowym wyjeździe, i najpierw przygotowali wartościowy sprzęt do kradzieży, a następnego dnia przyszli z wózkiem, aby go zabrać. Niedługo po tym wpadli w ręce policjantów, którzy odzyskali również skradzione przedmioty, w tym sztabki złota. 3 mężczyzn usłyszało już zarzuty w sprawie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki Policji w wyniku działań operacyjnych ustali i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzany w sprawie włamania do domu i kradzieży mienia o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Łupem przestępców padły elektronarzędzia, sprzęt RTV, gotówka i sztabki złota.

Najpierw zatrzymani zostali dwaj włamywacze, którzy dostali się do wnętrza budynku poprzez okno piwniczne. Następnie mając wiedzę, że właściciela nie będzie przez kilka dni, zrobili rozpoznanie, co do wartościowych przedmiotów i przygotowali sobie już cześć rzeczy do zabrania.

Kolejna „wizyta” w domu pokrzywdzonego miała miejsce następnego dnia. Włamywacze przyszli z wózkiem, do którego zapakowali między innymi telewizor i elektronarzędzia.

Po zatrzymaniu 32-latka w kieszeni jego odzieży policjanci znaleźli 2 sztabki złota pochodzące z przestępstwa. Ponadto zatrzymanie drugiego sprawcy, 40-latka, oraz sprawdzenie pomieszczeń użytkowanych przez podejrzanego skutkowało zabezpieczeniem niemal wszystkich przedmiotów utraconych w wyniku przestępstwa. Mężczyzna skradziony telewizor miał już podłączony w mieszkaniu i używał jak swój.

Dalsze działania pozwoliły na ustalenie osoby, która pomogła zatrzymanym w przestępstwie. 43-latek przekazał swoim kolegom informacje o wyjeździe właściciela domu i czasie jego nieobecności w Polsce. Jednocześnie wskazał jakie wartościowe przedmioty posiada pokrzywdzony.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Bolesławca, za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci ustalają, gdzie jest reszta skradzionego meinia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

  • odzyskane mienie
  • odzyskane mienie
  • odzyskane mienie
Powrót na górę strony