Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbił samochód osobowy, który chwilę wcześniej ukradł i uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko wpadł w ręce wałbrzyskich policjantów

Data publikacji 21.12.2022

Działania wałbrzyskich policjantów przeprowadzone bezpośrednio po zdarzeniu, doprowadziły do zatrzymania 47-latka, który w minioną niedzielę, na jednej z ulic miasta rozbił samochód osobowy, który jak się okazało, chwilę wcześniej ukradł. Mężczyzna ostatecznie porzucił uszkodzony pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Wpadł w ręce mundurowych już następnego dnia.

Wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na ulicy Świdnickiej. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna, który rozbił osobowe renault, uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się również, że sprawca kolizji chwilę wcześniej ukradł pojazd.
Do pracy operacyjnej włączyli się więc policjanci kryminalni drugiego komisariatu, typując sprawcę przestępstwa. Miał nim być 47-latek wykonujący różnego rodzaju zlecenia dla pokrzywdzonego. Podejrzany został zatrzymany już następnego dnia wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Okrzei w Wałbrzychu. Ostatnie godziny mieszkaniec naszego miasta spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy.

W trakcie czynności procesowych wałbrzyszan przyznał się do popełnionego czynu. Wyjaśnił, że od dłuższego czasu czekał tylko na okazję, kiedy w samochodzie pokrzywdzony pozostawi kartę startową, by ukraść mu pojazd, a później sprzedać go na części.

Mundurowi ustalili dodatkowo, że 47-latek posiadał aktywny dożywotni zakaz kierowania pojazdami wydany w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Wałbrzyszanin stanie teraz po raz kolejny przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony