Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta dzielnicowych i pracowników socjalnych pozwoliła obdarowanym, chociaż na chwilę zapomnieć o problemach życia codziennego

Data publikacji 22.12.2022

Policjanci razem z pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej często łączą swoje działania, aby w jak największym stopniu pomagać osobom potrzebującym. Mundurowi wspólnie z pracownikami socjalnymi dostarczyli paczki świąteczne osobom samotnym. Wiele z tych osób rozpoczynające się Święta Bożego Narodzenia spędzi samotnie, często szukając wsparcia i zrozumienia.

Los tych osób nie pozostaje obojętny dla kłodzkich policjantów i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wczoraj odwiedzili osoby samotne, wymagające wsparcia z terenu gminy Kłodzko. Potrzebujący otrzymali paczki świąteczne z żywnością z długim terminem przydatności. Dla tych osób jest to nie tylko wsparcie rzeczowe, ale także sposób, aby choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach i trudnej sytuacji. Była to również okazja, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie i sposobie radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Każda z odwiedzonych osób otrzymała również od swojego dzielnicowego bezpośredni numer telefonu, aby w razie potrzeby uzyskać pomoc.

Wizyta była również okazją, aby sprawdzić warunki bytowe samotnych mieszkańców oraz ich samopoczucie. Wszystko po to, aby upewnić się, czy niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. W trosce o ich bezpieczeństwo dzielnicowi i pracownicy socjalni upewniali się czy mieszkańcy radzą sobie w codziennym funkcjonowaniu.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP\ w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

  • policjant nosi paczki
  • policjant nosi paczki
  • policjant nosi paczki
  • policjant nosi paczki
  • policjant nosi paczki
  • policjant nosi paczki
Powrót na górę strony