Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II edycja zawodów taktyczno-medycznych WINTERTIDE za nami, drużyna z oddziału prewencji we Wrocławiu na podium!

Data publikacji 22.12.2022

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wchodzący w skład drużyny wspólnie z przedstawicielami Wrocławskiego Oddziału Ratowniczo-Taktycznego, w tegorocznej edycji ogólnopolskich zawodów taktyczno-medycznych o nazwie WINTERTIDE, zajęli drugie miejsce. Oznacza to, że są doskonale przygotowani do działań ratowniczych, co już niejednokrotnie udowodnili podczas służy. Przed mini pół roku przygotowań do kolejnych zmagań, życzymy zatem jeszcze wyższego miejsce na podium.

To już kolejna – druga edycja ogólnopolskich zawodów taktyczno-medyczny. Tym razem odbyły się w terach górskich województwa dolnośląskiego. Uczestnicy w 4-osobowych grupach wykonywali zadania praktyczne w zróżnicowanym środowisku taktycznym zgodnie z przyjętymi procedurami w granicach określonych przez obowiązujące przepisy. Każdy z zespołów otrzymał przed rozpoczęciem konkurencji mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi oraz kartę zadania z współrzędnymi GPS.

Tegoroczna tematyka zawodów dotyczyła między innymi pomocy przedmedycznej pacjentom pediatrycznym, rannym żołnierzom czy nawet udzielania pomocy psom służbowym. Natomiast założenia taktyczne dotyczyły odnalezienia danych wrogich żołnierzy czy ewakuacja rannego VIP-a, a także wiele innych wymagających zadań.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z członkami Wrocławskiego Oddziału Ratowniczo-Taktycznego tworzyli jeden z siedmiu zespołów. Wiedza i umiejętności dolnośląskich mundurowych zaskoczyła niejednego, dlatego w ogólnej klasyfikacji drużyna zajęła drugie miejsce.

Gratulujemy miejsca na podium i życzymy jeszcze wyższego stopnia, a okazja do kolejnej rywalizacji będzie już za pół roku, w zawodach o nazwie MEDCON.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: OPP KWP we Wrocławiu

  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
Powrót na górę strony