Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju. Zaatakował kobietę nożem, by ukraść jej paczkę papierosów

Data publikacji 27.12.2022

Napadł z nożem na kobietę w centrum miasta i ukradł jej paczkę papierosów. Dzięki przeprowadzonym w ciągu ostatnich godzin czynnościom operacyjnym policjanci kryminalni drugiego komisariatu zatrzymali sprawcę rozboju. 58-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło wieczorową porą, na jednej z wałbrzyskich ulic. Ze zgłoszenia wynikało, że nieustalony wtedy mężczyzna, wymachując nożem, zażądał od poszkodowanej 30-latki wydania paczki papierosów. Zastraszona kobieta w obawie o swoje zdrowi i życie zrobiła, tak jak zażądał agresywny napastnik, który po osiągnięciu celu uciekł. Na szczęście pokrzywdzonej nic się nie stało.

Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu jeszcze tego samego wieczora rozpoczęli działania, mające na celu ustalenia tożsamości sprawcy przestępstwa. W toku wykonanych czynności 58-latek został wytypowany i zatrzymany przez mundurowych następnego dnia.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mężczyzna w piątek został tymczasowo aresztowany na najbliższe dwa miesiące.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony