Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka internetowa w rękach bolkowskich policjantów. Kobieta usłyszała łącznie 17 zarzutów

Data publikacji 27.12.2022

Dzięki żmudnej pracy funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Bolkowie oszustka internetowa nie będzie bezkarna. Śledczy przedstawił kobiecie łącznie 17 zarzutów, dotyczących oszustw, których dopuściła się 30-latka. Jej nielegalny biznes polegał na oferowaniu do sprzedaży na portalach aukcyjnych i społecznościowych różnych rzeczy. Wystawiała między innymi szklane pojemniki ozdobne, ale również telefony komórkowe, szable czy płyty winylowe. Podejrzanej grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zakupy przez Internet cieszą się olbrzymią popularnością. Niestety ta forma kupowania jest szczególnie narażona na działanie oszustów i naciągaczy. Mimo że policjanci starają się sprawców takich przestępstw namierzyć i pociągnąć do odpowiedzialności, jest to niezwykle trudne zadanie. Przestępcy działają często z zagranicy lub na terenie całego kraju, co dodatkowo utrudnia ich wykrycie. Dlatego warto podkreślić skuteczną pracę funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Bolkowie. Dzięki jego zaangażowaniu, zbieraniu i analizie dowodów oszustka internetowa, która ma na koncie 17 przestępstw, nie będzie już bezkarna.

30-letnia mieszkanka Bolkowa oferowała do sprzedaży, poprzez portale aukcyjne i społecznościowe, szeroki wachlarz produktów. Były to między innymi telefony komórkowe, motorower, płyty winylowe, szable czy szklane pojemniki ozdobne rodem z PRL-u. Oszustka w ten sposób spowodowała straty na ponad 7 tysięcy złotych. Pokrzywdzonymi są osoby prywatne zamieszkałe w różnych częściach naszego kraju. Mechanizm jej działania był standardowy. Po wystawieniu przedmiotu na sprzedaż zainteresowany zakupem klient wpłacał pieniądze na podane przez kobietę konto bankowe, ale nigdy nie otrzymał towaru, a kontakt ze sprzedawcą natychmiast się urwał.

30-letnia bolkowianka usłyszała łącznie 17 zarzutów. Prokurator nadzorujący to postępowanie uznał, że oszustka z popełnionych przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Teraz podejrzanej grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

Powrót na górę strony