Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami - jak się okazało nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków

Data publikacji 30.12.2022

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego po pościgu zatrzymali 42-letniego mieszkańca tego powiatu. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Dodatkowo kierujący za popełnione podczas ucieczki wykroczenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie Zgorzelca próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Ten jednak zlekceważył nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Podczas jazdy kierujący stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, ostatecznie zatrzymując się naprzeciwko radiowozu.

Jak się okazało kierującym był 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego znany już funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności służbowych. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo sprawdzenie testerem narkotykowym wykazało, że jest on pod wpływem metamfetaminy. Natomiast pojazd, którym się poruszał był niesprawny technicznie. Kierujący trafił do zgorzeleckiej komendy, a samochód został odholowany na parking.

42-latek za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem, natomiast za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić do 5 lat pozbawienia wolności, a zgodnie z art. 94 Kodeksu wykroczeń za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Dodatkowo za kierowanie pomimo braku uprawnień sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony