Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy policjanci uratowali życie młodego mężczyzny

Data publikacji 02.01.2023

Policjanci z jaworskiej komendy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który podjął dramatyczną decyzję i chciał popełnić samobójstwo. Mundurowi wiedząc, że ważna jest każda minuta bardzo szybko pojechali we wskazane miejsce, żeby ocalić jego życie. Dzięki natychmiastowej reakcji i zdecydowanemu działaniu funkcjonariusze ściągnęli mężczyznę zza bariery mostu, położyli na chodniku i odcięli zaciśnięty na szyi 29-latka sznur. Mężczyzna trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, która zdecydowała o konieczności odwiezienia go do szpitala.

W zeszłym tygodniu policjanci z jaworskiej patrolówki otrzymali informację o 29-latku, który wszedł na most w rejonie miejscowości Piotrowice i prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Na interwencję oficer dyżurny natychmiast skierował st.asp. Krzysztofa Dąbrowę i sierż. Jakuba Hołoda. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. Gdy przyjechali na miejsce zastali tam dwie osoby zgłaszające oraz mocno zdenerowowanego 29-latka stojącego za barierą mostu. Mężczyzna miał na szyi założoną pętlę, sznur przywiązany był do barierki i w każdej chwili mógł podjąc dramatyczny krok. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań. Używając siły fizycznej ściągnęli mężczyznę zza bariery, położyli na chodniku i odcięli zaciśnięty na szyi 29-latka sznur. Roztrzęsiony jaworzanin trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, która zdecydowała o konieczności odwiezienia go do szpitala.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji funkcjonariuszy, potrzebujący pomocy mężczyzna mężczyzna został uratowany.

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się w tym dniu zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty to takie, w których po zakończonym dniu pracy można powiedzieć samemu sobie, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie.

Pamiętaj! Kryzysy są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas!

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak m.in.:

  •     116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  •     116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  •     800 121212- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony