Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania z wykorzystaniem drona na terenie powiatu trzebnickiego

Do poprawy bezpieczeństwa na drogach policjanci ruchu drogowego wykorzystują różnego rodzaju sprzęt. Kilka dni temu funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy przeprowadzili wzmożone działania na drodze wojewódzkiej nr 359, w rejonie skrzyżowania Prusice-Skokowa. Mundurowi obserwowali zachowania kierowców wykorzystując policyjnego drona. Przez dwie godziny pracy tego urządzenia ujawniono 22 wykroczenia w ruchu drogowym.

Najczęstszą przyczyną powodującą zagrożenie bezpieczeństwa na drogach jest łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym. Dlatego, dla poprawy bezpieczeństwa powiatu trzebnickiego policjanci prowadzą wiele działań i wykorzystają dostępny sprzęt, aby jak najskuteczniej walczyć z brawurą i brakiem rozwagi na drodze.

W ubiegłym tygodniu, w godzinach od 7.30 do 10:30 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 359 relacji Trzebnica-Żmigród z drogą powiatową Prusice-Skokowa, z powietrza mundurowi ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Dzięki kamerze wysokiej rozdzielczości, która jest jednym z elementów tego urządzenia, funkcjonariusze nawet z dużej odległości mogli dostrzec niebezpieczne sytuacje na drodze, by następnie ukarać osoby odpowiedzialne za ich spowodowanie.

W ciągu dwóch godzin policjanci ujawnili łącznie 22 wykroczenia drogowe. Zdecydowana większość polegała na niezastosowaniu się przez kierujących do znaku B-20 „STOP”,w jednym przypadku było to korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Skierowano również wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zastosowali łącznie 17 mandatów karnych.

Był to pierwsze tego typu działanie na terenie powiatu trzebnickiego, które mają poprawić stan bezpieczeństwa na drogach i uzmysłowić kierowcom potrzebę stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Takie akcje na pewno będą kontynuowane w przyszłości.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

  • policjant w mundurze trzyma kontroler drona
  • Policjant w mundurze stoi przy radiowozie zaparkowanym przy drodze
  • dwaj policjanci w mundurach i kamizelkach odblaskowych stoją przy zaparkowanym samochodzie
  • policjant w mundurze siedzi w radiowozie oznakowanym
  • policjant wypisuje mandat karny

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.29 MB)

Pliki do pobrania

  • 30.62 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony