Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł podczas kontroli drogowej, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 04.01.2023

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sycowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat, którym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. W trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli przy kierującym woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. Podczas sprawdzenia miejsca zamieszkania mężczyzny ujawniono blisko 1000 porcji różnych rodzajów narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sycowie podczas pełnienia służby na terenie Sycowa zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. W trakcie czynności zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 31-letniego kierowcy. Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu. Badanie nie wykazało nieprawidłowości, mundurowi podejrzewali jednak, że mógł on mieć coś do ukrycia, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu. Znaleźli tam  woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który po sprawdzeniu okazał się być amfetaminą.

Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania 31-latka. W trakcie sprawdzania pomieszczeń zajmowanych przez mieszkańca powiatu oleśnickiego ujawniono różnego rodzaju środki odurzające oraz wagę elektroniczną. Przeprowadzona analiza znalezionych substancji wykazała, że są to amfetamina w ilości ponad 900 porcji, a także 15 porcji marihuany i tabletka ekstazy.

Zachowanie kierującego mogło wskazywać, że znajduje się pod wpływem działania środków odurzających, dlatego policjanci zlecili pobranie jego krwi do badań. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Następnego dnia odbyła się rozprawa sądowa zakończona wydaniem decyzji o areszcie tymczasowym dla 31-latka na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Tobiasz Fąfara

Źródło: KPP w Oleśnicy
st.asp. Bernadeta Pytel
tel. 601-589-781

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.21 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.68 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony