Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkanka Wałbrzycha ukradła karty bankomatowe i wypłaciła sporą ilość gotówki

Data publikacji 04.01.2023

32-latka trafiła w miniony poniedziałek w ręce policjantów drugiego komisariatu w Wałbrzychu. Podejrzana kobieta odpowie przed sądem za kradzież dwóch kart bankomatowych oraz włamania na konto bankowe pokrzywdzonego w sprawie mężczyzny – jej byłego partnera. Policjanci odzyskali jedną ze skradzionych kart oraz część wypłaconej przez nią gotówki.

31 grudnia zeszłego roku 32-latka przyszła do mieszkania pokrzywdzonego w odwiedziny do swoich dzieci i wykorzystała nieuwagę swojego byłego partnera oraz jego matki kradnąc dwie karty bankomatowe. Kiedy pokrzywdzeni w miniony poniedziałek zorientowali się, że z jednego z kont zniknęła spora ilość pieniędzy, sprawę zgłosili policjantom drugiego komisariatu w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze realizując zebrane w sprawie informacje, ostatecznie jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzaną w sprawie kobietę przy ul. Leśnej w Boguszowie-Gorcach. Policjanci odzyskali także skradzioną kartę oraz zabezpieczyli pochodzącą z przestępstwa, a jeszcze niewydaną przez 32-latkę gotówkę w kwocie 220 złotych.

32-latka potwierdziła przypuszczenia policjantów o tym, że trzykrotnie skorzystała z jednej z kart płatniczych wypłacając łącznie 1700 złotych.

Mieszkanka powiatu wałbrzyskiego stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł.asp. Tobiasz Fąfara

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel: 604-426-995

Powrót na górę strony