Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali trzech nieletnich podejrzewanych o zniszczenie figury św. Floriana w Lubawce

W sylwestrową noc nieznani wówczas sprawcy zniszczyli odrestaurowaną figurę św. Floriana w Lubawce. Wartość strat opiewa na kwotę co najmniej 8 tys. złotych. Już w środę 4 stycznia 2023 roku intensywne działania tamtejszych policjantów doprowadziły do zatrzymania w tej sprawie 3 osób. Za skuteczne działanie mundurowych podziękowała Prezes Stowarzyszenia Granica opiekującego się tym zabytkiem.

W sylwestrową noc zniszczona została niedawno odrestaurowaną figurę św. Floriana z lat 80-tych XIX wieku, która znajduje się na polanie pod Świętą Górą w Lubawce. Wartość strat opiewa na kwotę co najmniej 8000 złotych.

Intensywne działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Lubawce w ostatnich dniach, doprowadziły do ustalenia podejrzewanych o to przestępstwo osób. 4 stycznia 2023 roku funkcjonariusze z Lubawki oraz Kamiennej Góry pracując od wczesnych godzin, doprowadzili do jednostki Policji 17-latka i dwóch 15-latków z terenu Lubawki, podejrzewanych o związek z tym zdarzeniem.

15-latkowie po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni do domu, a o sprawie poinformowany został Sąd Rodzinny. Natomiast 17-latek został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie będzie czekał na dalsze czynności. Obecnie sprawa ma charakter rozwojowy.

Zniszczenie mienia to przestępstwo, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli jednak czyn ten dotyczy mienia znacznej wartości lub dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury, kara może wynieść nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania policjantów doceniło Stowarzyszenie Granica, którego Prezes na profilu kamiennogórskiej jednostki złożyła podziękowania za szybkie wykrycie sprawców tego czynu. Tych kilka słów wdzięczności sprawia, że satysfakcja z pełnionej służby jest zdecydowanie większa.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Pliki do pobrania

  • 18.27 KB
    deskrypcja
Powrót na górę strony