Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy, z aktywnym zakazem i poszukiwany mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym w powiecie trzebnickim. Swoją wycieczkę zakończył w areszcie

Data publikacji 05.01.2023

W poniedziałek 2 stycznia trzebniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował ciągnikiem rolniczym, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 26-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, jest poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu śledczego a pojazd, którym jechał jest niedopuszczony do ruchu. Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz wysoka kara finansowa.

Trzebniccy policjanci zostali poinformowani, że kierujący ciągnikiem rolniczym poruszając się po jednej z małych miejscowości gminy Trzebnica najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Podczas kontroli i rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 26-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a ciągnik rolniczy, którym kierował jest niedopuszczony do ruchu. Policjanci ustalili również, że 26-latek jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.
Mężczyzna został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Po przeprowadzonych z jego udziałem czynnościach został doprowadzony do Aresztu Śledczego we Wrocławiu.

Sprawa znajdzie swój finał w trzebnickim sądzie, gdzie nieodpowiedzialny 26-latek poniesie konsekwencje prawne związane z prowadzeniem pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i złamaniem sądowego zakazu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Reagujmy, nim będzie za późno! Twoje zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy może uratować czyjeś życie, zdrowie czy marzenia. Nie bądź obojętny. Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta – REAGUJMY. Jeśli trzeba odbierzmy kluczyk od auta. Jeśli sami nie jesteś w stanie interweniować – WEZWIJMY POLICJĘ. Możemy zrobić to anonimowo.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony