Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczył infrastrukturę parkingu w Jeleniej Górze powodując straty blisko 8 tysięcy złotych. Usłyszał już zarzut

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia, którego dopuścił się w warunkach tak zwanej recydywy. Swoim działaniem jeleniogórzanin spowodował straty w wysokości blisko 8 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli narzędzia, które mogły służyć do popełnienia przestępstwa. Teraz za popełniony czyn mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia, którego dopuścił się w warunkach, tzw. recydywy.

5 stycznia br. około godziny 13.45 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z jeleniogórskich parkingów doszło do zniszczenia mienia. Właściciel zauważył sprawcę przestępstwa, który na jego widok rzucił się do ucieczki. Pokrzywdzony rysopis podejrzewanego o ten czyn oraz trasę jego ucieczki przekazał funkcjonariuszom, którzy ruszyli na jego poszukiwanie.

W wyniku podjętych działań kilka ulic dalej policjanci zatrzymali 34-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Okazało się, że w trakcie ucieczki mężczyzna wyrzucił plecak wraz z wyrwanymi kablami. Zatrzymany zniszczył rozdzielnicę główną z tablicami licznikowymi, rozdzielnię budowlaną, wyrwał kable zasilające kontenery i zasilające szlaban. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości blisko 8 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za uszkodzenie mienia grozić mu może nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony