Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy – znaczna część skradzionej gotówki została odzyskana

Data publikacji 10.01.2023

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który kilka dni wcześniej w trakcie odwiedzin 75-letniej znajomej ukradł z jej mieszkania pieniądze w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionej gotówki, która niezwłocznie zostanie zwrócona pokrzywdzonej. Za dokonanie kradzieży mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło na początku stycznia w Bukowicach w powiecie milickim. 75-letnia mieszkanka tej miejscowości powiadomiła policjantów, że w niewyjaśnionych okolicznościach z jej mieszkania zginęły zbierane przez nią od dłuższego czasu pieniądze w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Pokrzywdzona podejrzewała, że kradzieży mógł dokonać jeden z jej znajomych, który wcześniej odwiedzał ją, prosząc o pieniądze na chleb.

Sprawą niezwłocznie zajęli się miliccy kryminalni. Na podstawie przeprowadzonych czynności potwierdzili, że kradzieży dokonał znajomy pokrzywdzonej seniorki i w poniedziałkowy poranek 9 stycznia br. dotarli do miejsca zamieszkania 27-letniego mieszkańca powiatu milickiego. W trakcie wykonanych sprawdzeń policjanci znaleźli przy nim gotówkę w kwocie ponad 9 tysięcy złotych, które jak się później okazało, pochodziły z dokonanej przez niego kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili, że pozostała kwota skradzionych pieniędzy została przeznaczona przez sprawcę na jego własne wydatki, w tym na zakup alkoholu, a w chwili zatrzymania mężczyzna był pod jego wpływem - badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila. Do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności sprawy 27-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Obecnie policjanci ustalają okoliczności dokonanej kradzieży, za którą zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy niezwłocznie zwrócą pokrzywdzonej kobiecie pieniądze, które odzyskali. Postępowanie w tej sprawie jeszcze trwa.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony