Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczny pościg kamiennogórskich policjantów. Kierujący pod wpływem środków odurzających, z narkotykami i bez ubezpieczenia OC pojazdu

Data publikacji 11.01.2023

We wtorkowy wieczór policjanci z Kamiennej Góry podjęli pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podróżujący nim mężczyźni po porzuceniu pojazdu w lesie, próbowali jeszcze uciekać pieszo, jednak mundurowi szybko ich zatrzymali. Badanie testerem kierującego wykazało, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających, dodatkowo miał przy sobie narkotyki, a samochód nie posiadał ważnego obowiązkowego ubezpieczenia.

We wtorek, 10 stycznia 2023 roku, po godzinie 21:00 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Kamiennej Góry na terenie miasta zauważyli samochód, który nie posiadał sprawnego oświetlenia. Z tego powodu chcieli zatrzymać go do kontroli, jednak kierujący przyspieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku Krzeszowa.

Po kilkunastu kilometrach wjechał do lasu i tam wraz z pasażerem rzucił się do ucieczki pieszo. Ich bieg zakończył się już po kilkudziesięciu metrach, kiedy zostali obezwładnieni i zatrzymani przez funkcjonariuszy. 30-letni kierujący z powiatu wałbrzyskiego był pobudzony i nerwowy. Twierdził, że uciekał z powodu braku obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodu.

Mundurowi w trakcie czynności ujawnili przy nim kilka porcji marihuany. Dodatkowo policjanci wykonali sprawdzenie testerem narkotykowy, który potwierdził ich przypuszczenia, bowiem 30-latek znajdował się pod wpływem środków odurzających. Badanie krwi pozwoli ustalić dokładnie stężenia środka w organizmie.

Kierujący został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Przestępstwa, których się dopuścił zagrożone są karą więzienia nawet do 5 lat. Musi się również liczyć z wysoką karą pieniężną za brak obowiązkowego ubezpieczenia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony