Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał „na zakazie”, miał przy sobie narkotyki, a jego auto nie miało ważnych badań technicznych

Data publikacji 11.01.2023

Policjanci z Bolkowa, podczas patrolu jednej z ulicy miasta, zwrócili uwagę na osobowego peugeota. Podczas kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą 36-latek miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego auto nie posiadało ważnych badań technicznych. Jakby tego było mało, szybko wyszło na jaw, że mężczyzna posiadał w plecaku marihuanę. Został on zatrzymany, a narkotyki dokładnie zważone i zabezpieczone. Teraz 36-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 17:00 policjanci z komisariatu w Bolkowie, w powiecie jaworskim,  jadąc ulicą Kolejową zwrócili uwagę na kierującego osobowym peugeotem. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać, co oczywiście nie uszło uwadze mundurowych, którzy w konsekwencji zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Podczas interwencji szybko wyszło na jaw, dlaczego mógł on czuć się nieswojo na widok radiowozu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się bowiem, że kierowca posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez jeleniogórski sąd. Jakby tego było mało, auto nie posiadało ważnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny był zatrzymany z tego powodu przez Policję. Jednak to nie koniec kłopotów 36-latka. Funkcjonariusze znaleźli w jego plecaku foliowy worek wypełniony zielonym suszem.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do jaworskiej komendy. Tam sprawdzili ujawnione narkotyki. Badanie testerem potwierdziło, że była to marihuana. W sumie w ręce bolkowskich mundurowych wpadło blisko 100 porcji handlowych tej zabronionej substancji.

Zatrzymany 36-latek odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony